Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farnost obce

6. 12. 2011

 Do farnosti Babice spadá i obec Kudlovice. Předci nám zde zanechali malý kostelík, který je zasvěcený sv. Cyrilu a Metodějovi. O jeho čistotu a květinovou výzdobu se dobrovolně, vzorně a obětavě stará několik našich žen. Pro nedostatek kněží je naše fara neobydlena a pastorační práci k nám dojíždí konat P. Mariusz Sieknowski z farnosti Huštěnovice. K ruce je mu vždy k dispozici další obětavý člověk – p. Josef Čevela, který zastává i funkci kostelníka. 

Se základy víry a morálními hodnotami člověka seznamuje nejmladší děti 1. a 2. třídy formou hry, v rámci výuky náboženství, p. katechetka Marta Černušková. Mimo školu mohou děti pod jejím vedením docházet do kroužku na místní faru, kde hrají zábavné i sportovní hry, vyrábějí drobné dárky k různým příležitostem apod.
Již několik let funguje v naší farnosti schola - to jsou děvčata, která ráda zpívají a svým zpěvem obohacují za doprovodu p. varhaníka Omelky většinu nedělních mší. Jsou vedeny p. Ing. Radkou Batůškovou, která spolu s dalšími dobrovolníky, mimo jiných akcí pro ně pořádá i týdenní prázdninový tábor.
Na profesionální úrovni působí pod vedením p. varhaníka Josefa Omelky chrámový sbor, který se schází sice nepravidelně, ale jeho zpěvy jsou neodmyslitelnou součástí každé slavnostní bohoslužby. Pro své kvality je často zván i do okolních farností, včetně slavného Velehradu. Členky tohoto sboru pak zpívají v případě zájmu i na pohřbech. 
Dvakrát do měsíce, obvykle 2. a 4. pátek navečer se na místní faře konají tzv. biblické hodiny. Jde o neformální posezení s lektorem p. Mgr. Pavlem Černuškou, na kterém se významově probírají a vysvětlují jednotlivé pasáže bible. Přítomní mnohdy sklouznou i na diskuzi, co je v životě a to nejen církevním tíží.

Dr.Mgr.ICLic.Mariusz Sieknowski - tel. 571 141 171

Závěrem zveme všechny děti a občany, aby se neostýchali přijít mezi nás. Ne nadarmo se říká, že lékaři pečují o naši tělesnou schránku, kněží a víra pečuje o naši duši a psychiku. Čas a program bohoslužeb je vyvěšen spolu s dalšími zajímavostmi na vývěsce u kostela.

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 51975
Měsíc: 391
Den: 22